B32231D6225K000
Mfr.Part #
B32231D6225K000
Description
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC AXIAL
Voltage - Rated AC :
200V
Max Operating Temperature :
100°C
HTS Code :
Tolerance :
10%
JESD-609 Code :
e3
Length :
32.004mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V):200
Min Operating Temperature :
-40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Termination :
Wire Leads
Through Hole
Dielectric Material :
PET
Width :
13mm
Capacitance :
2.2μF
Height :
22mm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
400V