ASX220A24
Mfr.Part #
ASX220A24
Description
RELAY TELECOM DPDT 10MA 24VDC
Mount :
Surface Mount
Max Voltage Rating (DC) :
10V
Number of Pins :
10
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
8.2mm
Coil Resistance :
3.84kOhm
Max Current Rating :
10mA
Coil/Input Supply Type :
DC
Weight :
2G
Coil Voltage :
24VDC
Power Consumption :
150mW
Contact Current(DC)-Max :
0.01A
Termination :
Gull wing
Relay Type :
Telecom
Physical Dimension :
15mm x 7.4mm x 8.2mm
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Switching Voltage :
10VDC -Max
Relay Action :
LATCHED
Reference Standard :
CSA; UL
Contact/Output Supply Type :
DC
Mounting Type :
Surface Mount
Termination Style :
Gull wing
Coil Voltage (DC) :
24V
Packaging :
Tube
Length :
15mm
Coil Type :
Latching, Dual Coil
ECCN Code :
EAR99
Coil Power :
150mW
HTS Code :
Coil Current :
6.3mA
Width :
7.4mm
Must Operate Voltage :
19.2VDC