ASX21009
Mfr.Part #
ASX21009
Description
RELAY TELECOM DPDT 10MA 9VDC
Coil Power :
35mW
Coil Resistance :
2.3kOhms
Coil Voltage :
9VDC
Max Operating Temperature :
70°C
Termination Style :
PC Pin
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
8
Coil Current :
3.9mA
Max Voltage Rating (DC) :
10V
Termination :
PC Pin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Consumption :
35mW
Must Operate Voltage :
7.2VDC
Mount :
Through Hole
Max Current Rating :
10mA
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
10mA
Coil Type :
Latching, Single Coil
Switching Voltage :
10VDC -Max
5ms
Min Operating Temperature :
-40°C
Coil Voltage (DC) :
9V