ASX220A12
Mfr.Part #
ASX220A12
Description
RELAY TELECOM DPDT 10MA 12VDC
Surface Mount
Height :
8.2mm
Must Operate Voltage :
9.6VDC
Operate Time :
5ms
Length :
15mm
Relay Action :
LATCHED
Coil Voltage :
12VDC
Coil Voltage (DC) :
12V
Max Voltage Rating (DC) :
10V
Switching Voltage :
10VDC -Max
Max Current Rating :
10mA
Number of Pins :
10
Operating Temperature :
-40°C~70°C
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Coil Type :
Latching, Dual Coil
Coil Current :
5.8mA
Physical Dimension :
15mm x 7.4mm x 8.2mm
Coil Resistance :
2.06kOhm
Coil Power :
70mW
Power Consumption :
70mW
Contact Current(DC)-Max :
0.01A
Width :
7.4mm