AMA5UU2-050100Y
Mfr.Part #
AMA5UU2-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Output Connector :
USB C
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) :
5 W
Approval Agency :
CE, IEC, UL
Base Product Number :
AMA5
Cord Length :
59" (1.50m)
Voltage - Output :
5V
Size / Dimension :
2.52" L x 1.03" W x 2.40" H (64.0mm x 26.2mm x 61.0mm)
Current - Output (Max) :
1A
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
No Load Power Consumption :
100mW (Max)