AMA5AR1-050100Y
Mfr.Part #
AMA5AR1-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Positive Center
Product Status :
Active
Weight :
0.088 lb (40.00 g)
Series :
AMA5-Y
Region Utilized :
Australia
Size / Dimension :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) :
5 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
1A
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Input Type :
Fixed Blade
Cord Length :
60.2" (1.50m)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Voltage - Output :
5V