AMA5AR2-050100Y
Mfr.Part #
AMA5AR2-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
ITE (Commercial)
Product Status :
Active
Power (Watts) :
5 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Output Connector :
Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
1A
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Series :
AMA5-Y
Wall Mount (Class II)
Region Utilized :
Australia
Voltage - Output :
5V
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C