AMA5UR1L-050100Y
Mfr.Part #
AMA5UR1L-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Base Product Number :
AMA5
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency :
CE
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Weight :
0.088 lb (40.00 g)
Standard Number :
Voltage - Output :
5V
Power (Watts) :
5 W
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Polarization :
Positive Center
Size / Dimension :
2.52" L x 1.03" W x 2.40" H (64.0mm x 26.2mm x 61.0mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
1A