AMA5BU2-050100Y
Mfr.Part #
AMA5BU2-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Output Connector :
USB C
Cord Length :
59" (1.50m)
Approval Agency :
CE, IEC, UL
Input Connector :
BS 1363
Series :
AMA5-Y
Power (Watts) :
5 W
Voltage - Output :
5V
Current - Output (Max) :
1A
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C