AMA5BR5L-120050Y
Mfr.Part #
AMA5BR5L-120050Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Form :
Wall Mount (Class II)
Current - Output (Max) :
500mA
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Polarization :
Positive Center
Series :
AMA5-Y
Power (Watts) :
6 W