AMA5BR5L-050100Y
Mfr.Part #
AMA5BR5L-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Approval Agency :
CE
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Voltage - Output :
5V
Current - Output (Max) :
1A
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Standard Number :
Series :
AMA5-Y
Power (Watts) :
5 W