AMA5BR5-050100Y
Mfr.Part #
AMA5BR5-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
1A
Region Utilized :
United Kingdom
Input Connector :
Weight :
0.088 lb (40.00 g)
Voltage - Output :
5V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Series :
AMA5-Y
Power (Watts) :
5 W
Base Product Number :
AMA5
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Input Type :
Fixed Blade
Size / Dimension :
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
100mW (Max)