AMA5BR2-050100Y
Mfr.Part #
AMA5BR2-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Series :
AMA5-Y
Region Utilized :
United Kingdom
Voltage - Output :
5V
Current - Output (Max) :
1A
Approval Agency :
CE
Cord Length :
60.2" (1.50m)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Level VI
Form :
Wall Mount (Class II)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Size / Dimension :
Power (Watts) :
5 W
Output Connector :
Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm