AMA5BR1-050100Y
Mfr.Part #
AMA5BR1-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Region Utilized :
United Kingdom
Input Connector :
Form :
Wall Mount (Class II)
Series :
AMA5-Y
Base Product Number :
AMA5
Input Type :
Fixed Blade
Power (Watts) :
5 W
Approval Agency :
CE
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Current - Output (Max) :
1A
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
5V
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C