AMA5BK2-050100Y
Mfr.Part #
AMA5BK2-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Base Product Number :
AMA5
Series :
AMA5-Y
Current - Output (Max) :
1A
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension :
Voltage - Output :
5V
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Efficiency :
Level VI
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Power (Watts) :
5 W
Applications :
ITE (Commercial)
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Package :
Box
Input Connector :
Weight :
0.088 lb (40.00 g)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C