AMA5AU2-050100Y
Mfr.Part #
AMA5AU2-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Output Connector :
USB C
Power (Watts) :
5 W
Input Connector :
AS 3112
Polarization :
Current - Output (Max) :
1A
Voltage - Output :
5V
Approval Agency :
CE, IEC, UL
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Cord Length :
59" (1.50m)