AMA5AR5-050100Y
Mfr.Part #
AMA5AR5-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Standard Number :
Voltage - Output :
5V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
1A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
5 W
Input Type :
Fixed Blade
Level VI
Size / Dimension :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Cord Length :
60.2" (1.50m)