AMA5AR4L-120050Y
Mfr.Part #
AMA5AR4L-120050Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Current - Output (Max) :
500mA
AMA5
Standard Number :
Voltage - Output :
12V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Form :
Wall Mount (Class II)
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
6 W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption :
100mW (Max)