AMA5AR4-120050Y
Mfr.Part #
AMA5AR4-120050Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Active
Input Connector :
Approval Agency :
CE
Series :
AMA5-Y
Polarization :
Positive Center
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Power (Watts) :
6 W
Size / Dimension :
Voltage - Output :
12V
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Package :
Box
Standard Number :
Current - Output (Max) :
500mA