AMA5AR3-050100Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMA5AR3-050100Y
Manufacturer
Aimtec
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Form :
Wall Mount (Class II)
Approval Agency :
CE
Standard Number :
Current - Output (Max) :
1A
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
5 W
Efficiency :
Level VI
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Size / Dimension :
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Package :
Box
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Voltage - Output :
5V