6TCF330M9L
Mfr.Part #
6TCF330M9L
Description
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Capacitance :
330µF
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
6.3V
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Life (Hours) :
1000 hours
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Manufacturer Size Code :
D3L
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C