6TCF220M9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
6TCF220M9L
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
D3L
Voltage - Rated DC :
6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Terminations :
2
Life (Hours) :
1000 hours
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
REACH SVHC :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Case Code (Metric) :
Capacitance :
220μF
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm