565AAA122M880BBG
Mfr.Part #
565AAA122M880BBG
Description
XTAL OSCILLATOR
Oscillators
Control Voltage-Min :
0.33V
Rise Time-Max :
0.35ns
Output :
LVPECL
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
2.5V 3.3V
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
170mA
Frequency Stability :
±20ppm
Linearity :
1.5%
Base Resonator :
Crystal
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
6 Weeks
Type :
VCXO
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Ultra™ Si565
JESD-609 Code :
e4
Fall Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
122.88MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
122.88MHz
Control Voltage-Max :
2.97V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Datasheets
565AAA122M880BBG
Skyworks Solutions, Inc. 565AAA122M880BBG
565AAA122M880BBGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD