565AAA1000M00BBGR
Mfr.Part #
565AAA1000M00BBGR
Description
SINGLE ULTRA LOW JITTER VCXO
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
1GHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
2.5V 3.3V
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
170mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
565AAA1000M00BBGR
Skyworks Solutions, Inc. 565AAA1000M00BBGR
565AAA1000M00BBGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD