565AAA1000M00BBG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
565AAA1000M00BBG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 1.0000GHZ SMD
Stock
33
In Stock :
33
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Series :
Ultra™ Si565
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output :
LVPECL
Control Voltage-Min :
0.33V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
0.35ns
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
1GHz
Linearity :
1.5%
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
2.5V 3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
170mA
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
1000MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Fall Time-Max :
0.35ns
Type :
VCXO
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Control Voltage-Max :
2.97V
Datasheets
565AAA1000M00BBG
Skyworks Solutions, Inc. 565AAA1000M00BBG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD