565AAA1000M00BCG
Mfr.Part #
565AAA1000M00BCG
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
OSCILLATOR SMD
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Current - Supply (Max) :
170mA
Applications :
Automotive
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Obsolete
Lead Style :
Tolerance :
±5%
Series :
GA
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
83mA (Typ)
Frequency Stability :
±20ppm
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Package :
Tape and Reel (TR)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
VCXO
Lead Spacing :
Failure Rate :
Features :
Thickness (Max) :
0.057 (1.45mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V
Capacitance :
39 pF
Frequency :
1 GHz
Absolute Pull Range (APR) :
±20ppm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
565AAA1000M00BCG
Skyworks Solutions, Inc. 565AAA1000M00BCG
565AAA1000M00BCG datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD