565AAA156M250BBGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
565AAA156M250BBGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSCILLATOR
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Control Voltage-Min :
0.33V
Current - Supply (Max) :
170mA
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Control Voltage-Max :
2.97V
Series :
Ultra™ Si565
Rise Time-Max :
0.35ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Type :
VCXO
JESD-609 Code :
e4
Output :
LVPECL
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
2.5V 3.3V
Fall Time-Max :
0.35ns
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
156.25MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
156.25MHz
Linearity :
1.5%
Datasheets
565AAA156M250BBGR
Skyworks Solutions, Inc. 565AAA156M250BBGR
565AAA156M250BBGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD