12TPG33M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
12TPG33M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 33UF 12.5V 1411
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Tolerance :
±20%
Series :
POSCAP™ TPG
Max Operating Temperature :
105°C
Ripple Current :
1A
Polarity :
Polar
Voltage - Rated DC :
12.5V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Radiation Hardening :
No
Height :
1.1mm
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Free :
Lead Free
Dissipation Factor :
10 %
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
12.5V
Length :
3.5mm
Voltage :
12.5V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Depth :
2.8mm
Capacitance :
33μF
Published :
Width :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Leakage Current :
41.3μA
Manufacturer Size Code :
B1G
Datasheets
12TPG33M
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 12TPG33M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Molded, Voltage:12.5V, Operating Temperature:-55°C~105°C, Package / Case:1411 (3528 Metric), Mounting Type:Surface Mount, 12TPG33M pinout, 12TPG33M datasheet PDF, 12TPG33M amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 12TPG33M ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.