10THB330M
Mfr.Part #
10THB330M
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Pins :
4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Life (Hours) :
1000 hours
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
14 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Tantalum
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.154 3.90mm
Type :
Molded
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
D4
Leakage Current :
330μA
Length :
7.3mm
Voltage :
10V
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Capacitance :
330µF
Height :
3.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
5 (48 Hours)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
10V
Dissipation Factor :
10 %
Series :
POSCAP™ TH
Mount :
Surface Mount
Width :
4.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated DC :
10V
Datasheets
10THB330M
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10THB330M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:4, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, Type:Molded, Voltage:10V, Package / Case:2917 (7343 Metric), 10THB330M pinout, 10THB330M datasheet PDF, 10THB330M amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10THB330M ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.