10THB220M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10THB220M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
Dissipation Factor :
10 %
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Depth :
4.3mm
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Terminal Shape :
J BEND
Type :
Molded
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Polarity :
POLARIZED
Dielectric Material :
Tantalum
Radiation Hardening :
No
Published :
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Leakage Current :
220μA
Voltage - Rated DC :
10V
Height :
3.8mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
POSCAP™ TH
Terminal Finish :
Palladium/Gold (Pd/Au)
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tan Delta :
0.1
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
Height Seated (Max) :
0.154 3.90mm
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage :
10V
Life (Hours) :
1000 hours
Number of Pins :
4
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
D4
Ripple Current :
3000mA
REACH SVHC :
No SVHC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
5 (48 Hours)
ECCN Code :
EAR99
Feature :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
10THB220M
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10THB220M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Molded, Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:2917 (7343 Metric), Voltage:10V, Number of Pins:4, 10THB220M pinout, 10THB220M datasheet PDF, 10THB220M amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic 10THB220M ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.