10SVPC330M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10SVPC330M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 330UF 20% 10V SMD
Stock
7
In Stock :
7
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
10V
Ripple Current @ Low Frequency :
173mA @ 120Hz
Type :
Polymer
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Polarity :
Polar
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Life (Hours) :
2000 hours
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Ripple Current :
3.46A
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
REACH SVHC :
No SVHC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
OS-CON™, SVPC
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
2016
ESR (Equivalent Series Resistance) :
19mOhm
Ripple Current @ High Frequency :
3.46A @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
330µF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
10SVPC330M
Panasonic 10SVPC330M
330μF ±20% Radial, Can - SMD 0.276 7.00mm Tape & Reel (TR) 19mOhm OS-CON™, SVPC Surface Mount Polymer General Purpose