10SVP330MX
Mfr.Part #
10SVP330MX
Description
CAP ALUM POLY 330UF 20% 10V SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm
Length :
11mm
Voltage :
10V
Ripple Current @ High Frequency :
3.7A @ 100kHz
Diameter :
10mm
Tan Delta :
0.12
Size Code :
Ripple Current :
3.7A
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Ripple Current (AC) :
3.7A
Surface Mount Land Size :
0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
Dissipation Factor :
12 %
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
185mA @ 120Hz
Height :
7.9mm
Number of Pins :
8
Leakage Current :
660μA
Capacitance :
330µF
Tolerance :
±20%
Width :
10.3mm
Voltage - Rated DC :
10V
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Datasheets
10SVP330MX
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 10SVP330MX from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10V, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:Radial, Can - SMD, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~105°C, Number of Pins:8, Type:Polymer, 10SVP330MX pinout, 10SVP330MX datasheet PDF, 10SVP330MX amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 10SVP330MX ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic 10SVP330MX
330μF ±20% Radial, Can - SMD 0.315 8.00mm Cut Tape (CT) 25mOhm OS-CON™, SVP Surface Mount Polymer General Purpose