0624CDMCCDS-4R7MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0624CDMCCDS-4R7MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 4.8A 54MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
4.7μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating :
4.8A
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current - Saturation :
7.6A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
54mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
0624CDMC/DS
Material - Core :
Metal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Type :
Molded
Published :
Mount :
Surface Mount
Datasheets
0624CDMCCDS-4R7MC
Sumida Corporation 0624CDMCCDS-4R7MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD