0624CDMCCDS-220MC
Mfr.Part #
0624CDMCCDS-220MC
Description
FIXED IND 22UH 1.9A 242MOHM SMD
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating (Amps) :
1.9A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
242mOhm Max
Inductance :
22μH
Current - Saturation :
3.2A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Series :
0624CDMCC/DS
Datasheets
0624CDMCCDS-220MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD