0624CDMCCDS-100MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0624CDMCCDS-100MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 3.1A 101MOHM SMD
Stock
882
In Stock :
882
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Current - Saturation :
5.5A
Size / Dimension :
0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
DC Resistance (DCR) :
101mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Type :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
100kHz
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
17 Weeks
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
10μH
Series :
0624CDMC/DS
Current Rating :
3.1A
Package / Case :
Nonstandard
Published :
2016
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0624CDMCCDS-100MC
Sumida Corporation 0624CDMCCDS-100MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD