CPFC74NP-PS03H2A25
Mfr.Part #
CPFC74NP-PS03H2A25
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Vertical, 4 Gull Wing
Description
CMC 2.5A 2LN 300 OHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Common Mode Chokes
Impedance @ Frequency :
300Ohm @ 160MHz
Package / Case :
Vertical, 4 Gull Wing
Height :
5.08mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
120mOhm Typ
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
5.5mm
Insulation Resistance-Min :
10MOhm
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
HTS Code :
Number of Functions :
2
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
2.5A
Filter Type :
Power Line
Series :
CPFC
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.374Lx0.224W 9.50mmx5.70mm
Depth :
5.7mm
Additional Feature :
IMPEDANCE AT 160 MHZ
Number of Lines :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Impedance :
300Ohm
Sumida Corporation CPFC74NP-PS03H2A25
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD