0624CDMCCDS-1R0MC
Mfr.Part #
0624CDMCCDS-1R0MC
Description
FIXED IND 1UH 12.6A 9.6MOHM SMD
Stock
331
In Stock :
331
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
Current Rating :
12.6A
DC Resistance (DCR) :
9.6mOhm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Published :
2016
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Tolerance :
±20%
Series :
0624CDMC/DS
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current - Saturation :
16.2A
HTS Code :
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
1μH
Datasheets
0624CDMCCDS-1R0MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD