Y002843K0000B29L
Mfr.Part #
Y002843K0000B29L
Description
RES 43K OHM 1W 0.1% AXIAL
Resistance :
43kOhms
Size / Dimension :
0.375Diax1.000L 9.53mmx25.40mm
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
VTA
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Length :
25.4mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y002843K0000B29L
43kOhms, 1W, Metal Foil,