Y0020200K000B0L
Mfr.Part #
Y0020200K000B0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 200K OHM 1/2W 0.1% RADIAL
Through Hole Resistors
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
Height :
10.4902mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
200kOhm
Max Power Dissipation :
400mW
Feature :
Non-Inductive
Composition :
Metal Foil
ECCN Code :
EAR99
Series :
VSR
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Packaging :
Bulk
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
Y0020200K000B0L
FIXED RESISTOR, 200kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Foil,