Y0028400R000Q9L
Mfr.Part #
Y0028400R000Q9L
Description
RES 400 OHM 1W 0.02% AXIAL
Resistance :
400Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.02%
Bulk
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1W
Length :
25.4mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.000L 9.53mmx25.40mm
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Datasheets
Y0028400R000Q9L
400Ohms, 1W, Metal Foil,