Y00281K23000B29L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y00281K23000B29L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.23K OHM 1W 0.1% AXIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Power (Watts) :
1W
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Non-Inductive
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Foil
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Bulk
Resistance :
1.23kOhm
Published :
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.375Diax1.000L 9.53mmx25.40mm
Series :
VTA
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
Y00281K23000B29L
FIXED RESISTOR, 1.23kOhm, 1W, Metal Foil,