Y002810R0000B0L
Mfr.Part #
Y002810R0000B0L
Description
RES 10 OHM 1W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Size :
H10B
Packaging :
Bulk
Style :
Side Entry
Thread Size :
PG21
Series :
HB
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Housing Material :
Aluminum Alloy, Die Cast
Housing Color :
Gray
VPG FOIL RESISTORS
Size / Dimension :
3.701 L x 2.047 W x 2.386 H (94.00mm x 52.00mm x 60.60mm)