Y002220K0000A9L
Mfr.Part #
Y002220K0000A9L
Description
RES 20K OHM 1W 0.05% RADIAL
Height :
10.4902mm
Width :
6.604mm
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
30.48mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
Max Power Dissipation :
800mW
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Resistance :
20kOhms
Datasheets
Y002220K0000A9L
20kOhms, 1W, Metal Foil,