Y0022200R000A9L
Mfr.Part #
Y0022200R000A9L
Description
RES 200 OHM 1W 0.05% RADIAL
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Height :
10.4902mm
Max Power Dissipation :
800mW
Resistance :
200Ohms
Power (Watts) :
1W
Width :
6.604mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.05%
Length :
30.48mm
Datasheets
Y0022200R000A9L
200Ohms, 1W, Metal Foil,