Y002210R0000A0L
Mfr.Part #
Y002210R0000A0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 10 OHM 1W 0.05% RADIAL
Max Power Dissipation :
800mW
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±8ppm/°C
Composition :
Metal Foil
Size / Dimension :
1.200Lx0.260W 30.48mmx6.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Feature :
Non-Inductive
Published :
Height Seated (Max) :
0.413 10.49mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
10.4902mm
Series :
VSR
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
10Ohm
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
Y002210R0000A0L
FIXED RESISTOR, 10Ohm, 1W, Metal Foil,