UUG2W330MNQ1ZD
Mfr.Part #
UUG2W330MNQ1ZD
Description
CAP ALUM 33UF 20% 450V SMD
Leakage Current :
4μA
Ripple Current @ Low Frequency :
345mA @ 120Hz
Width :
19.1mm
Tan Delta :
0.25
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Life (Hours) :
2000 hours
Diameter :
18mm
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.886 22.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mount :
Surface Mount
Weight :
7.829997g
Size / Dimension :
0.709Dia 18.00mm
Surface Mount Land Size :
0.752Lx0.752W 19.10mmx19.10mm
Length :
20.1mm
Packaging :
Tray
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
345mA
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
450V
Datasheets
UUG2W330MNQ1ZD
Nichicon UUG2W330MNQ1ZD
UUG 33μF Capacitor ±20% Tray Surface Mount 345mA 0.709Dia 18.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD