UPV1V330MGD1TD
Mfr.Part #
UPV1V330MGD1TD
Description
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Leakage Current :
0.03465mA
Packaging :
Cut Tape (CT)
Ripple Current :
225mA
Capacitance :
33μF
Published :
Polarity :
POLARIZED
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Diameter :
6.3mm
Voltage - Rated :
35V
Length :
11mm
Tan Delta :
0.12
Impedance :
830mOhm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Datasheets
UPV1V330MGD1TD
Nichicon UPV1V330MGD1TD
UPV 33μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 225mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C 2.4892mm Radial, Can