ULD2W220MHD6TN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ULD2W220MHD6TN
Manufacturer
Nichicon
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
Stock
747
In Stock :
747
Manufacturer :
Nichicon
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Mount :
PCB, Through Hole
Lifetime @ Temp :
20000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
292mA @ 120Hz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Diameter :
16mm
Ripple Current @ High Frequency :
525.6mA @ 100kHz
Capacitance :
22µF
Polarization :
Polar
Series :
ULD
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Life (Hours) :
20000 hours
Voltage - Rated DC :
450V
Lead Diameter :
600 µm
Voltage :
450V
Leakage Current :
100μA
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
7.493mm
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Package / Case :
Radial, Can
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Ripple Current :
292mA
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Termination :
Radial
Published :
2009
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
ULD2W220MHD6TN
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Nichicon ULD2W220MHD6TN from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C~105°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:450V, Package / Case:Radial, Can, ULD2W220MHD6TN pinout, ULD2W220MHD6TN datasheet PDF, ULD2W220MHD6TN amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Nichicon ULD2W220MHD6TN ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Nichicon ULD2W220MHD6TN
ULD 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 292mA 0.630Dia 16.00mm -25°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can