ULD2A220MPD1TD
Mfr.Part #
ULD2A220MPD1TD
Description
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
Stock
69
In Stock :
69
Aluminum Electrolytic Capacitors
Termination :
Radial
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Ripple Current @ Low Frequency :
126.5mA @ 120Hz
Diameter :
8mm
Leakage Current :
22μA
Factory Lead Time :
19 Weeks
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
100V
Ripple Current :
230mA
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Life (Hours) :
10000 hours
Ripple Current @ High Frequency :
230mA @ 100kHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Capacitance :
22µF
Datasheets
ULD2A220MPD1TD
Nichicon ULD2A220MPD1TD
ULD 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 230mA 0.315Dia 8.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can