ULD2A4R7MDD1TA
Mfr.Part #
ULD2A4R7MDD1TA
Description
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ High Frequency :
70mA @ 100kHz
Capacitance :
4.7μF
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated :
100V
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
29.4mA @ 120Hz
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
ULD2A4R7MDD1TA
Nichicon ULD2A4R7MDD1TA
ULD 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.197Dia 5.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can